Aftercare7
Nové tetování chraň před slunečním zářením alespoň 5 týdnů, tetování vlivem záření může mnohem rychleji v hojící fází vyblednout. Pokud se i přes to rozhodneš trávit čas na slunci, používej krém s vysokým UV faktorem. Více v článku po tetování.
Určitě ne, podrobnosti si, prosím, přečti v článku po tetování.
Více v článku po tetování.
Více v článku po tetování.
Fólii na tetování lze ponechat až 48 hodin. Tato ochranná vrstva pomáhá chránit tetování před vnějším znečištěním a zároveň zabraňuje tvorbě větších stroupků, což podporuje rychlejší hojení. Po jejím odstranění je důležité tetování jemně omýt antibakteriálním mýdlem a důkladně osušit.
Aplikace regeneračních mastí je klíčovou součástí péče o tetování. Pokud tuto fázi zanedbáte, může dojít k vysušení pokožky, což vede k popraskání stroupků. Tento stav nejenže zpomaluje proces hojení, ale může také negativně ovlivnit kvalitu tetování a zdraví pokožky.
Podmínky2
Jasně, že můžeš, ale budu od Tebe potřebovat souhlas Tvého zákonného zástupce, formulář najdeš v sekci Formuláře ke stažení.
O zdravotních kontraindikacích si přečti tady.
Před tetováním2
Ano, přes jizvy tetovat lze. Samozřejmě se Tě zeptám, jak jizvu máš dlouho a od čeho ji máš. Co se týče bolestivosti tetování přes jizvu, mám zkušenosti, že přes jizvu klienti žádnou bolest skoro necítí, ale nemusí to být pravidlem.
Na tetování je nejlepší přijít v dobrém fyzickém i psychickém stavu. V den tetování a nejlépe i den před tetováním nekonzumovat žádné alkoholické ani kofeinové nápoje. Dobré je před tetováním se najíst, aby ti stoupla hladina cukru v krvi, nebo si vzít s sebou třeba lízátko. Pokud máš nějaké zdravotní problémy, přečti si článek o tom jaké jsou Zdravotní rizika spojená s tetováním.
Ceny1
Ne, cena se odvíjí od velikosti tetování a času, který Ti věnuji.
Průběh2
Při tetování dochází k poruše integrity vrchní vrstvy kůže. Během tetování samozřejmě tetované místo vylučuje malé množství krve společně s tkáňovým mokem. Jde o běžný a přirozený jev. V průběhu tetování se malých kapiček krve, které místo vylučuje, zbavuje tatér tím, že místo otírá, a tím se společně s barvou zbavuje tohoto malého množství krve. Před tetováním se z důvodu menší krvácivosti nedoporučuje pít alkohol a kofeinové nápoje, které rozšiřují tepny a způsobují tak větší průtok krve, a tím dochází k větší krvácivosti. Doporučuji den před tetováním a v den tetování tyto nápoje úplně vynechat.
S postupem času a kontinuální regenerací kožních buněk dochází k přirozené změně jejich struktury, přičemž staré buňky jsou nahrazovány novými. Tento proces může způsobit jemný přesun pigmentových částic v pokožce, což vede k postupnému rozmazávání a "rozpíjení" tetování.
Rizika8
Diabetes není překážkou pro tetování, ale je třeba si uvědomit, že tělo diabetiků se hojí pomaleji, což zvyšuje riziko infekce. Proto je důležité, abyste se před rozhodnutím, zda je pro vás tetování bezpečné, poradili se svým lékařem.
Tetování by se nemělo provádět u osob, které trpí jakýmkoli infekčním onemocněním, jako jsou virová hepatitida, AIDS (z důvodu ochrany zdraví jak toho daného člověka, tak ostatních klientů je třeba přistupovat ke každému, jako by byl HIV pozitivní), onemocnění dýchacích cest, různé virózy, nebo dokonce běžná rýma.
Tetovací inkousty obsahují různé chemikálie a pigmenty, které mohou vyvolat alergickou reakci. Červený inkoust je přitom nejčastějším spouštěčem alergií. Reakce se mohou projevovat otokem, svěděním, vyrážkou nebo dokonce bolestivými puchýři. Pokud máte podezření na alergii na inkoust, je doporučeno provést alergologický test ještě před tetováním.
Tetování v těhotenství a během kojení je téma, které vyvolává různé názory. V těhotenství prochází tělo ženy řadou změn, včetně hormonálních výkyvů, které mohou ovlivnit, jak kůže reaguje na tetování. Navíc je tu zvýšené riziko infekce.
Kojící ženy by měly být také opatrné. I když není mnoho studií zkoumajících vliv tetování na mateřské mléko, je lepší jednat obezřetně. Pokud by došlo k infekci, může být nezbytné užívat antibiotika, která se mohou dostat do mateřského mléka.
Osoby trpící určitými kožními problémy, jako jsou ekzémy, psoriáza nebo keloidní jizvy, by se tetování měly vyhnout, nebo se nejprve poradit s dermatologem. Tetování může tyto problémy zhoršit nebo způsobit nové komplikace. Keloidní jizvy jsou specifickým typem jizev, které rostou mimo původní místo poranění a mohou být vyvolány traumatem, jakým je právě tetování.
Nechat si udělat tetování pod vlivem alkoholu nebo drog je nejen nezodpovědné, ale i nebezpečné. Alkohol a drogy mohou narušit váš úsudek a ztížit schopnost učinit rozumné rozhodnutí. Kromě toho alkohol ředí krev, což může vést k většímu krvácení během tetování a zpomalit proces hojení.
V prvních dnech hojení tetování byste měli alkohol a jiné stimulující látky úplně vynechat, protože rozšiřují cévy, což může vést k úniku plazmy spolu s inkoustem.
Zarudnutí a otoky, které přetrvávají a nezmizí ani po několika dnech.
- Bolest a zvýšená citlivost na dotek, které se zhoršují.
- Výtok hnisu z místa tetování.
- Horečka nebo dlouhodobé zvýšení tělesné teploty.
- Neobvyklý zápach vycházející z tetování.
Tyto příznaky mohou naznačovat přítomnost infekce a vyžadují okamžitou konzultaci s lékařem.