Průběh tetování

Výběr motivu

Většinou se dostaví klient už s jasnou představou, co chce, kam to chce a jak velké. Samozřejmě mě zajímá, kde vzal ten obrázek a když zjistím, že je to jen stažené z googlu nebo jiných stránek, tak se návrh s nim snažím nějak pozměnit, aby právě to jeho tetování bylo originální a ne pouze kopie něčeho, co už někdo má. Pokud si klient trvá na svém, tak je mi to samozřejmě jedno a udělám to přesně tak, jak si klient přeje. Pokud klient nemá představu o tom, co by chtěl, ale má jen různé představy, tak není problém mě jakkoliv kontaktovat např. přes kontaktní formulář a domluvit se např. na konzultaci nebo mi rovnou své představy poslat skrze výše zmíněný formulář a já mu nějaké návrhy připravím a naposílám.  

Výběr vhodného místa

Pokud už máme návrh a velikost, tak nejlépe se mnou, pokud už nejsi rozhodnutý o místě, kam bys své nové tetování chtěl, konzultovat. Já ti povím, kde tetování nejvíce bolí (popř. se můžeš podívat do orientační mapy lidského těla, kde a jak tetování bolí), jak se tetování bude deformovat na různých místech na těle apod.  

Překreslení motivu

Na obtiskovací papíry přenáším motivy dle složitosti motivu. Pokud se jedná o jednoduchý motiv, tak ručně, pokud je návrh složitější, tak používám pro přenos termotiskárnu.  

Příprava pokožky

Máme motiv a vybrané místo, nastává moment, kdy zjistím v jakém stavu je pokožka vybraná pro tetování. Zda se na místě nevyskytují nějaké dermatologické kontraindikace, jako jsou mateřská znaménka, jizvy, ekzémy apod. Pokud je vše v pořádku, pokožku v místě budoucího tetování Ti oholím, důkladně odmastím a vydesinfikuji, aby místo bylo připravené pro dokonalý otisk již zhotoveného a překresleného motivu.  

Přenesení motivu na kůži

Přenesení motivu probíhá v úplně uvolněné/ přirozené poloze lidského těla, abychom předešli tomu, že tetování se bude/ nebude deformovat dle očekávání. Po přenesení motivu na pokožku má klient samozřejmě možnost říci, že se mu to takto nelíbí a je samozřejmě možné zvolit místo jiné. To je naprosto běžná záležitost. Z pokožky přenesený motiv odstraním, znovu pokožku vydesinfikuji a celý proces přenesení se opakuje až do doby, kdy je klient spokojen a dá mi zelenou.  

Příprava pracovního prostředí

Co se týče přípravy pracovního prostředí, tak veškeré přípravy, ať už tetovacích nástrojů, lůžka a dalších, dělám před Tebou, abys viděl, že je maximálně dodrženo všech hygienických a pokud možno sterilních opatření.  

Výběr jehel a barev

Výběr správných průměrů a velikostí jehel a vhodných barev už nech na mě. Já moc dobře vím, jaké jehly a barvy jsou pro tvé tetování ty nejlepší.  

Samotné tetování

Mám před sebou Tebe, pokud možno v uvolněné a pohodlné poloze a otisk na Tvém těle a jdeme na to. Co se týče samotného vpravování barev do kůže, začnu samozřejmě linkami, vždy z pravého dolního rohu a budu pokračovat diametrálně do levého horního rohu otisku, abych si zbytečně nerozmazával otisk. Během tetování si budu tvou kůži různě napínat, aby barva do tvé kůže pronikala kvalitně a nemusel jsem linky znovu obtahovat. Následuje vybarvování a stínování. Samozřejmě během tetování budu otírat místa, které jsem již otetoval destilovanou vodou společně s desinfekcí, a tím i stíral případnou krev s tkáňovým mokem pryč. Na místa, která zrovna budu tetovat si průběžně budu aplikovat změkčující a zklidňující máslo (Dračí krev), které udrží tvou pokožku uvolněnou a bez zarudnutí během tetování a usnadní inkoustu proniknout všemi průchody pozadí a odstínů až do konce práce. Na konci Ti tetování vyčistím a vydesinfikuji.  

Ihned po tetování

Samozřejmě Tě poprosím, zda si mohu udělat fotografii tetování a po tvém souhlasu si ji nahraju na sociální sítě a na svůj web. Úplně na závěr Ti tetování namažu Dračí krví a buďto přelepím speciální folií nebo obyčejnou potravinářskou folií dle místa, kde se tetování nachází.  

Poučení klienta jak pečovat o tetování

Přečti si, prosím, článek Po tetování.  

Reklamace tetování

Na reklamaci a konzultace máš samozřejmě nárok do 30 dnů od provedení tetování. Může se stát, že se někde barva špatně vyloupe a budeš to chtít opravit. Zkrátka během těchto 30 dnů máš služby, které se týkají tetování, kvůli kterému jsi přišel, v ceně tetování. Pokud se mi do 30 dnů neozveš, považují tetování za správně zahojené a bez komplikací.